Безоплатна правова допомога

Як відновити втрачений документ про освіту?

Через повномасштабне вторгнення російської федерації збільшилася кількість осіб, які мають втрачені або критично пошкоджені документи про освіту і дана тенденція стала досить розповсюдженою, адже багатьом українцям довелося евакуюватися з рідних міст у більш безпечні регіони.

13:34 29.03.2024

Як оформити постійний догляд за особою яка його потребує?

Останнім часом до бюро правничої допомоги часто звертаються клієнти із запитанням: «Як можна оформити постійний догляд за близькими особами, які його потребують?» Для того, щоб відповісти на це питання, потрібно розуміти, що законодавством не передбачено юридичного оформлення саме постійного догляду за особою, натомість визначено порядок оформлення надання соціальних послуг на непрофесійній основі.

13:32 29.03.2024

Порядок огляду військових на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння

18 січня 2024 року набув чинності Порядок направлення військовозобов’язаних та резервістів під час проходження зборів, а також військовослужбовців Збройних Сил для огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп’яніння або щодо перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують їх увагу та швидкість реакції, та проведення такого огляду (далі – Порядок), затверджений Постановою КМУ від 12.01.2024 року № 32.

16:27 29.02.2024

За яких підстав працівники поліції можуть зупинити транспортний засіб?

Діяльність працівників поліції регламентується Законом України «Про Національну поліцію». В даному Законі передбачені чіткі підстави за яких можливо зупинити транспортний засіб. При порушенні вимог зупинки, інспектор нестиме відповідальність відповідно до норм чинного законодавства.

16:24 29.02.2024

В Україні змінилися правила спадкування

Кожен із нас у своєму житті хоча б одного разу зіштовхувався з необхідністю прийняття спадщини після смерті родича чи близької особи. Загалом же кожній людині важливо бути поінформованим про законодавчі зміни у цій сфері.

16:22 29.02.2024

Земельний ринок відкрився для юридичних осіб

З 2024 року розпочався новий етап земельної реформи, землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати юридичні особи, при цьому цей обсяг обмежений 10 тис. га.  З липня 2021 року до 2024 року купувати землі сільськогосподарського призначення площею до 100 га могли тільки фізичні особи - громадяни України.

11:05 30.01.2024

Скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг, які мають заборгованість по оплаті

29 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг», де скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг споживачам, які мають заборгованість з їхньої оплати.

11:00 30.01.2024

Порядок оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису

Оформлення пенсії є досить важливою подією для людини, оскільки призначення пенсії означає забезпечення її безбідної старості. Однак у зв’язку з відсутністю часу та каверзності законодавства іноді нелегко зрозуміти й усвідомити, куди й коли звертатися з метою оформлення пенсії, які документи потрібні для цього, й на що в кінцевому результаті можна розраховувати.

10:57 30.01.2024

Особливості стягнення аліментів на утримання дітей у період дії воєнного стану

Питання стягнення аліментів на утримання дітей  як і у мирний час, так і у воєнний залишається актуальним. У нинішніх реаліях, діти потребують особливої уваги та турботи, додаткових гарантій, захисту їх прав та законних інтересів.

10:54 30.01.2024