Безоплатна правова допомога

Земельний ринок відкрився для юридичних осіб

З 2024 року розпочався новий етап земельної реформи, землі сільськогосподарського призначення зможуть купувати юридичні особи, при цьому цей обсяг обмежений 10 тис. га.  З липня 2021 року до 2024 року купувати землі сільськогосподарського призначення площею до 100 га могли тільки фізичні особи - громадяни України.

11:05 30.01.2024

Скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг, які мають заборгованість по оплаті

29 грудня 2023 року Кабінетом Міністрів України було прийнято постанову №1405 «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо оплати житлово-комунальних послуг», де скасовано заборону на припинення надання житлово-комунальних послуг споживачам, які мають заборгованість з їхньої оплати.

11:00 30.01.2024

Порядок оформлення пенсії за допомогою Дія.Підпису

Оформлення пенсії є досить важливою подією для людини, оскільки призначення пенсії означає забезпечення її безбідної старості. Однак у зв’язку з відсутністю часу та каверзності законодавства іноді нелегко зрозуміти й усвідомити, куди й коли звертатися з метою оформлення пенсії, які документи потрібні для цього, й на що в кінцевому результаті можна розраховувати.

10:57 30.01.2024

Особливості стягнення аліментів на утримання дітей у період дії воєнного стану

Питання стягнення аліментів на утримання дітей  як і у мирний час, так і у воєнний залишається актуальним. У нинішніх реаліях, діти потребують особливої уваги та турботи, додаткових гарантій, захисту їх прав та законних інтересів.

10:54 30.01.2024

Для внутрішньо переміщених осіб діє цифрова платформа безоплатної юридичної допомоги

Міжнародною організацією DRC (Представництво Датської ради у справах біженців в Україні) розроблено цифрову платформу безоплатної правової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.

11:31 02.01.2024

Порядок визнання особи недієздатною та встановлення опіки

Сьогодні досить поширеним є питання щодо порядку встановлення опіки. Більшість людей ототожнюють опіку із здійсненням постійного догляду за особою. Проте, ці поняття мають суттєві відмінності, хоча обидва вони передбачають здійснення догляду за іншою особою, однак опіка може бути встановлена лише над недієздатною особою в судовому порядку, при цьому, встановлення опіки вимагає від опікуна виконання цілої низки обов’язків та проходження через доволі складну процедуру визнання особи недієздатною.

13:05 26.12.2023

Особливості відпустки без збереження заробітної плати

Відпустка без збереження заробітної плати є тимчасовим увільненням працівника від виконання його посадових обов’язків. Такий вид відпусток надається виключно за бажанням працівника, а також за наявності певних обставин. Тож в обов’язковому порядку, за наявності відповідного бажання,  відпустка надається:

12:56 30.11.2023

Як діяти, якщо не згоден з рішенням військово-лікарської комісії

Під час воєнного стану в умовах загальної мобілізації усі військовозобов’язані мають пройти медичну комісію. Саме військово-лікарська комісія визначає придатна людина до проходження військової служби чи ні.

12:55 30.11.2023

Чи мають право на пенсію у зв’язку з втратою годувальника діти військовослужбовців, які зникли безвісти?

Статтею 36 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі  - Закон) передбачено, що пенсія по втраті годувальника призначається також непрацездатним членам сім’ї особи, якій відповідно до Закону України «Про правовий статус осіб, зниклих безвісти за особливих обставин» надано правовий статус особи, зниклої безвісти за особливих обставин.

12:53 30.11.2023