A A A K K K
для людей із порушенням зору
Новосанжарська селищна територіальна громада
Полтавський район, Полтавська область

До відома жителів громади!

Дата: 27.09.2023 10:03
Кількість переглядів: 50

Звертаємо Вашу увагу на непоодинокі випадки спалювайня стерні, очерету, соломи в охоронних зонах міждержавних та магістральних електричних мереж власниками землі та землекористувачами.

Нагадуємо, що спалювання трави та сміття під час воєнного стану будуть прирівнювати до диверсій (про це заявив прес-офіцер Державної служби України з надзвичайних ситуацій Олександр Хорунжий в ефірі інформаційного телемарафону). Таким чином порушуються вимоги Земельного Кодексу України (ст.96,103,112) у частинах правил добросусідства та обмежень, пов'язаних із встановленням земельних сервітутів та охоронних зон, у частині правового режиму земельних охоронних зон, обов'язків землекористувачів, Кодексу цивільного захисту України та Правил "Охорони електричних мереж" (п.12) у частині заборони складання сміття, підпалу стерні, очерету та бур'яну.

Має місце подібне явище і в господарствах Полтавської області. Під час настання сухої погоди та підвищення температури у Полтавській області спостерігалася пожежонебезпечна ситуація.

По всій території області масово випалювались стерня, сухотрав'я, очерет тощо. В зону горіння часто потрапляли магістральні повітряні лінії напругою 330 кВ. Маючи дуже високу напругу вони дуже чутливі до полум'я, гарячого повітря і диму, реагують на це коротким замиканням на землю і автоматично відключаються від джерел генерації електроенергії. Це приводить до припинення енергопостачання Полтавського регіону на певний час. До того ж коротке замкнення повітряної лінії на землю може привести до смертельних наслідків для самих горе - підпалювачів.

Нагадуємо що в охоронних зонах П/1 забороняється виконувати будь-які дії, що можуть порушити нормальну роботу електричних мереж, спричинити їхні пошкодження або нещасні випадки.

До переліку включено:

•        будувати житлові, громадські та дачні будинки, влаштовувати будь-які звалища;

•        складати добрива, корми, торф, солому, дрова, інші матеріали;

•        розпалювати вогнища;

•        розташовувати автозаправні станції або інші сховища пально-мастильних матеріалів;

•        накидати на струмопровідні частини об'єктів електричних мереж і наближати до них сторонні предмети, підніматися на опори повітряних ліній електропередачі, демонтувати їх елементи;

•        саджати дерева та інші багаторічні насадження, крім випадків створення плантацій новорічних ялинок;

•        влаштовувати спортивні майданчики для ігор, стадіони, ринки, зупинки громадського транспорту, проводити будь-які заходи, пов'язані з великим скупченням людей,  не зайнятих виконанням дозволених у встановленому порядку робіт;

.  запускати спортивні моделі літальних апаратів, повітряних зміїв;       

. здійснювати зупинки усіх видів транспорту (крім залізничного) в охоронних зонах повітряних ліній електропередачі напругою 330 кВ і вище;

виконувати роботи із застосуванням ударних механізмів, скидати вантажі масою понад 5 тон, скидати і зливати їдкі і ті, що спричиняють корозію, речовини, паливо-мастильні матеріали (в охоронних зонах підземних кабельних ліній електропередачі); складати сміття, здійснювати підпал стерні, очерету та бур'яну;

запускати безпілотні літальні апарати (крім випадків використання їх для забезпечення експлуатації та охорони електричних мереж), повітряні кулі.

Крім того, згідно з вимогами частини шостої статті 32 Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» власникам і користувачам земельних ділянок, фізичним та юридичним особам у межах спеціальних зон об'єктів енергетики без письмової згоди підприємств енергетики, у віданні яких перебувають ці мережі, а також без присутності їх представника забороняється виконувати земляні, будівельні та інші роботи, що можуть призвести до порушення безаварійного функціонування об'єктів електричних мереж.

Дніпровський регіональний центр обслуговування мережі звертається до Вас з проханням посилити вимоги та контроль за дотриманням Земельного Кодексу України, Кодексу цивільного захисту України, Правил "Охорони електричних мереж", частини шостої Статті 32 Закону України «Про землі енергетики і правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів» в охоронних зонах ліній електропередачі землекористувачами області з метою сталої роботи магістральних електромереж області, надійного забезпечення споживачів електроенергією.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь