До уваги платників податків — фізичних осіб щодо мінімального податкового зобов’язання!

Дата: 27.03.2024 14:40

Фото без описуВідповідно до Закону України від 30 листопада 2021 року № 1914 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» фізичні особи, які мають у власності та/або користуванні (оренді, суборенді, емфітевзисі, постійному користуванні) земельні ділянки, які розташовані за межами населених пунктів та віднесені до сільськогосподарських угідь, мають сплачувати мінімальне податкове зобов’язання (далі – МПЗ).

Підпунктом 170.14.3 статті 170 Податкового кодексу України встановлено, що визначення загального МПЗ фізичним особам, які не зареєстровані як фізичні особи – підприємці, здійснюється контролюючими органами на підставі даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Державного земельного кадастру та/або на підставі оригіналів чи належним чином засвідчених копій документів, що підтверджують право власності/користування до 1 липня року, наступного за звітним.

Наголошуємо, що фізична особа у разі незгоди з розрахованим МПЗ у податковому повідомленні-рішенні має право протягом 30 днів з дня його вручення звернутися до контролюючого органу за місцем своєї податкової адреси для проведення звірки даних, з наданням підтвердних документів.

Зверніть увагу, якщо ви передаєте земельну ділянку згідно договору оренди землі, то обов’язок зі звітування та сплати переходить на орендаря такої ділянки.